Nyheter

Ruben Agnarsson gör turné med boksläpp och musik

Ruben Agnarsson. Foto: Mikael Good
Agnarssons aktuella turnéband med körsångare är ett gäng med flera rutinerade musiker. Från vänster: Stefan Jonsson, Göran Nilsson, Mathilda Röjdemo, Ruben Agnarsson, Anna Löwenmark, Martin Säfström och Stig Lindell. Foto: Foto: Hans Hedefur
Ruben Agnarssons nya bok har nyligen givits ut.
Ruben Agnarsson Foto: Mikael Good
Ruben Agnarsson Foto: Mikael Good

Försvars- och säkerhetspolitik blandat med kristna sånger är den ovanliga kompott som medieprofilen Ruben Agnarsson kommer att bjuda på under en ny Sverigeturné. – Det känns lite ovant, men ganska självklart också, säger Agnarsson.

Publicerad Senast uppdaterad

Under turnén i slutet av januari kommer Ruben Agnarsson, som frilansar för Världen idag, att presentera sin nya bok med titeln När larmet går är det dags att vakna!, som är en sammanfattning av det han skrivit om försvars- och säkerhetspolitik i tidningarna Världen idag och Inblick under åren 2001–2019.

Vill du läsa vidare?

Teckna en prenumeration för att ta del av denna artikel och mer på varldenidag.se.

ERBJUDANDE!
Världen idag DIGITAL

2 månader för 10 kr!

KÖP

Världen idag
DIGITAL

129,-

kr/månad ​​​​​​

KÖP

Världen idag
PAPPER

189,-

kr/månad ​​​​​​

KÖP

Powered by Labrador CMS